Logo InDios Svět historických stanů
Filosofie tradičních a přírodních stanů Novinky Ochranné "NANO" roušky Rytířské a středověké stany Geteld Norman Artuš Merlin Avalon Isabela Lancknecht Konšel Baron Vikomt Markýz Baldachýn Barvy, vzory a pomalování Dekorativní vnitřní stany Editor barev Látky se vzorem Týpí - Indiánské stany Dětské týpí Dětské týpí Jáchym O týpí Návod na stavbu Barvy a pomalování Týpí tyče Týpí vesnice Kupulovité stany Pantheon Pantheon Wigwam Pantheon The BigOne Římské stany Legion Centurion Mongolské jurty Prodejní stany a stánky Norman stánek Bazar Orient Pyramis Market Velkoprostorové stany Castello Šapito Humberto Westernové stany Áčka (vojenské stany) Traper Wildwest Táborové plachty (Tarps) Neolit Výroba na zakázku Příslušenství Fotogalerie 3 důvody Materiál Služby Srovnání cen Ceny a podmínky Objednávka Partneři Odkazy Kontakt FAQ

Materiál

"Bavlna pro všechny - všichni pro bavlnu"

 

Výběr našich materiálů je založen na dlouholetých zkušenostech, získaných při letním i zimním táboření. Pevnost a vodovzdornost námi zpracovávaných stanových látek se osvědčuje každý rok při akcích po celé Evropě. Jsme průběžně ve styku s většinou našich zákazníků a jejich cenné zkušenosti aplikujeme při vývoji našich stanů i látek. Způsob zpracování a výběr používaných materiálů jsou u nás výsledkem dlouhodobého vývoje, při kterém je kvalita zásadním měřítkem.

Všechny námi používané látky jsou impregnované a mají antifungicidní úpravu.

 

V současné době můžete vybírat z těchto stanových látek:

standardní bavlněná stanovka 300gr/m² v režné barvě
+ 15ti dalších barevných variacích

Tato stanovka je určena především pro letní tábory. Stany jsou dostatečně lehké, aby mohli být stavěny i omladinou. (kdo jednou stavěl středně velké týpí nebo podobně velký rytířský stan z těžké látky, ví o čem je řeč!) Stany z této standardní stanovky jsou také lehčí na transport a méně náročné na velikost úložných prostor.
Při dobrém zacházení vydrží i tyto stany až deset jar a v neposlední řadě jsou velmi cenově atraktivní !

Materiál - InDios historické stany  Materiál - InDios historické stany

těžká bavlněná stanovka 360gr/m² v režné barvě

Robustní a velmi odolná látka proti otěru a natržení. Tato stanovka je vhodná především pro stany a tábory, které stojí od jara do podzimu. Díky své hmotnosti a hustotě je "třistašedesátka" předurčena svými vlastnostmi (zvýšená vodoodpodivost a odolnost ve větru) pro dlouhodobé použití. Pro ty kteří kladou důraz na dlouhou životnost jejich stanů a nechtějí se vzdát "čisté bavlny" je 360 gr/m² tou nejlepší volbou !

 Materiál - InDios historické stany

extra těžká směsová bavlněná stanovka 420gr/m² v režné barvě

(50/50 bavlna+PES)

Nic pro fundamentalisty, kteří ve svém stanu nestrpí ani stopu umělotiny. Zato naprostá nutnost pro všechny, kteří hodlají svůj stan nechat stát celoročně a chtějí si báječné atmosféry při táboření užívat i v zimě. Co se týče životnosti a vlastností materiálu, zde nečiníte žádné kompromisy. Opticky ani na omak se neliší "čtyřistadvacítka" od běžných stanovek, je pouze o poznání robustnější. Dokonale impregnovaná a extrémně pevně utkaná látka vydrží lépe. než ostatni materiály jakoukoliv nepřízeň počasí, přívalové deště, vítr, sníh, mráz i letní vedra. Plánujete-li indiánskou vesnici nebo rytířské ležení, které mají být v permanentním provozu, je tento materiál bez konkurence ! Obzvláště vhodný materál pro celoroční užívání a zimní táboření.

 Materiál - InDios historické stany

Pár slov k "životnosti"

Nejen výběr materiálu je rozhodující pro dobu životnosti, nýbrž i způsob, jak se svým stanem zacházíte. Už samotný výraz "stan" je v dnešní době v souvislosti s našimi výrobky poněkud zavádějící. Indiánská týpí stejně tak, jako rytířské stany byly pro své obyvatele vždy mnohem více než pouhá plachta nad hlavou a chráněné místo ke spánku. Byla to pracovna, ložnice, jídelna, stejně tak jako kaple, škola nebo radnice. Bylo to místo určené a stvořené k životu ( dakotsky = TI-PI ) Stan měl velkou hodnotu, byl mnohdy i statutárním symbolem a tak se k němu každý hrdý majitel náležitě choval, staral se a pečoval o něj, stejně tak jako dnes nikdo nenechá zchátrat svůj dům. Indiáni věří, že v kruhové formě jejich týpí je skryta zvláštní síla a od doby, kdy se vzdali svého způsobu života je tato síla ztracena ("there is no power in squere houses..").

Naše stany mají duši a každá taková má být opatrována, jinak zajde...

počkejte prosím...počkejte prosím...